Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Sigaraya Zam Gelince Sigara Bırakma Hattında Yoğunluk Oluştu!

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
74,793
40,618
113
Bidahaki seçimde de Erdoğan a oy verirsiniz görürüm bu tayyipcileri bende sigara kullanıyorum inşallah 100tl olur diyecem de piyasa otlakci dolmaya başladı kızı erkeği pardon bir dal sigaranız varmi demeye başladılar sq de diyemiyorsun muhakkak yanımda kız veya çok samimi olduğum birileri oluyor burdan otlakci maymunlara sesleniyorum içiyorsanız o paketi taşıyın...
5 lira daha geçirmiş. Adam uyanık benden günde 15 lira ayda 450 lira almış oldu başka bişeye bunu kilitleme herkes ayağa kalkar ama sigara olunca gündelik olduğu için dikkat çekmiyor ama ayda 450 lira benden alıyor ülkede kaç milyon kişi sigara içiyor kimbilir abatmıyım 40m kişi desek 40x10 diyelim 4milyar lira sadece sigaranın zammından alıcakki bu sigara zaten en fazla 6 7 lira sigara bası taklasık 40 lira vergi alıyorlar 40mx45 desek ayda yaklaşık 20 milyar lira sigara vergisi alıyor milletten eski para deil yanlıs anlaşılma olmasın yeni paraya göre ayda en az 20 milyar sigara vergisi alıyor bu devlet bizden. Valla bidahaki seçimi görmek nasip olursa oyumu vereceğim parti değişicek

BORDOMAVİ

TRABZONSPOR
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,784
4,831
113
Zamlara hiç üzülmüyorum artık aksine zevk alıyorum beter olsunlar günde 2 paket sigara içiyorum yılbaşına kadar inşallah 100 lira olur sigara inşallah her şeyde zam rekoru kırılır aklı başına gelsin biraz herkesin dinle siyasetin aynı kefede olmayacağını anlasınlar

Dream00

👑 ғᴏʀᴜᴍ ʙᴀʜɪs ʏᴏ̈ɴᴇᴛɪᴍ ᴋᴜʀᴜʟᴜ ᴜ̈ʏᴇsɪ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
469
239
43
5 lira daha geçirmiş. Adam uyanık benden günde 15 lira ayda 450 lira almış oldu başka bişeye bunu kilitleme herkes ayağa kalkar ama sigara olunca gündelik olduğu için dikkat çekmiyor ama ayda 450 lira benden alıyor ülkede kaç milyon kişi sigara içiyor kimbilir abatmıyım 40m kişi desek 40x10 diyelim 4milyar lira sadece sigaranın zammından alıcakki bu sigara zaten en fazla 6 7 lira sigara bası taklasık 40 lira vergi alıyorlar 40mx45 desek ayda yaklaşık 20 milyar lira sigara vergisi alıyor milletten eski para deil yanlıs anlaşılma olmasın yeni paraya göre ayda en az 20 milyar sigara vergisi alıyor bu devlet bizden. Valla bidahaki seçimi görmek nasip olursa oyumu vereceğim parti değişicek
Devlet ekonomiden gram anlamıyor dolar fırlıyor maaslara zam millet maaşı almadan esnaf ota b*ka zam yapıştırıyor devlet zaten kumar alkol sigara dan deli rakamlar kaldırıyor bildiğin gibi değil bu seçimde herseyin daha kötü olacağını bu yönetimle herkes biliyordu bile bile kazandirdilar bunlara hakkım helal değil akp ye oy verip bide zamlara ağlayan p*ustlar var.

AKQJ

❝ ғᴀʀᴋɪɴᴅᴀʏɪᴍ ❿'sᴜᴢᴜᴍ ❞
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,275
4,753
113
"Aslan, ceylan, kaplan ve zebra aynı anda koşuyorsa, orman yanıyordur."
Yaniyoruz fuat abi...

lakelos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,662
1,206
113
Ulkeyi kotu yoneten biri yine secildi diye zil takip oynayan millet herseyi hakediyo..

ertugrulbaba07

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,218
720
113
daha değişmediyse boşver sonrakinde de değiştirme kral

BuminKağan

Türk'üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz !
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,747
4,532
113
T.C devletinin en büyük gelir kalemi vergi.

Aklınıza hangi ürün gelirse gelsin hiç fark etmez % 200 % 300 vergi var üzerinde.

Ülke vergi ile dönüyor mk dış borç bilmem kaç milyar dolar olmuş dış ticaret açığı bilmem kaç milyar dolar olmuş kimin umrunda, biz dolarla mı maaş alıyoz yeğenim diyen dayılar, çıkart telefonunu diyenler, sosyal medyada ''bağın amuğagoyim herkes tatile gidiyor herkeste para varr hülooğğğ'' diyip sadece ülkenin %3 üne tekabül eden sayıyı görüp 85 milyon ülkeyi zengin sanan cahil insanlar, din ile uyutulan insanlar, ülkedeki 10 milyon mülteci sapık azgın orman kaçkını bu cahil insanların hiç umrunda değil.

Siz bugün mezardan Hz. Ömer (Ra) getirin malum zatın karşısına Cb adayı olarak dikin, Hz Ömer'e etmeyecekleri yalan iftira kara propaganda kalmaz malum zat yine % 50 alır :D Bide suçu KK ye atıyorlar tamam KK suçlu koltuğu bırakması lazım eyvallah da 21 senedir kim yönetiyor bu memleketi arkadaş.

Cehalet hiç bu kadar özgüvenli olmamıştı bu memlekette.

BuminKağan

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,747
4,532
113
Misal bir cep telefonu.

Iphone'den örnek vereceğim en çok bilinen o olduğu için.

Iphone 14 pro max ın abd fiyatı 1000 küsür dolar. Güncel kurdan TL ye çevirince 27-28 bin lira ediyor.

Şuan piyasadaki en ucuz iphone 14 pro max 70k 🤣🤣🤣

Padişah hazretlerimiz Iphone'u üreten Apple firmasından bile daha çok kazanıyor bu telefondan maşallah berekallah :)

2 tane devlete 1 tane kendimize alıyoruz ne ürün satın alırsak alalım hiç farketmiyor

chicharito39

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
151
50
28
valla şahsi olarak benim bırakmama vesile olabilecek zamdır artık bu. ha tabii bunu söyleyerek oh iyi oldu demiyorum. içen var içmeyen var insanların hayatlarına saygı gösterilmeli. sırf içmesinler diye deli dehşet vergiler getirmek apayrı acizlik.

freni patlamış kamyon gibiyiz. alkol, sigara harici en temel yiyecek içecek ve diğer alanlarda çok fazla faiz artırımı, zam yapılıyor.

BuminKağan

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,747
4,532
113
Bidahaki seçimde de Erdoğan a oy verirsiniz görürüm bu tayyipcileri bende sigara kullanıyorum inşallah 100tl olur diyecem de piyasa otlakci dolmaya başladı kızı erkeği pardon bir dal sigaranız varmi demeye başladılar sq de diyemiyorsun muhakkak yanımda kız veya çok samimi olduğum birileri oluyor burdan otlakci maymunlara sesleniyorum içiyorsanız o paketi taşıyın...
29 yaşımdayım ne alkol ne sigara içmiyorum ağzıma sürmem, içen çevremde arkadaşlar var adam açım diyor ayda alkole sigaraya verdiği para 3-4k belki. Yazık günah bro içmeyin. Ben salona 750 aylık veriyorum sporcu besin takviyesi alıyorum 1k civarına da. Sigara alkol içip g.t üstü yatıp yağ bağlayan adam kendisine değer vermiyordur. Spor yapın onun yerine sağlıklı yaşayın.

BuminKağan

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,747
4,532
113
valla şahsi olarak benim bırakmama vesile olabilecek zamdır artık bu. ha tabii bunu söyleyerek oh iyi oldu demiyorum. içen var içmeyen var insanların hayatlarına saygı gösterilmeli. sırf içmesinler diye deli dehşet vergiler getirmek apayrı acizlik.

freni patlamış kamyon gibiyiz. alkol, sigara harici en temel yiyecek içecek ve diğer alanlarda çok fazla faiz artırımı, zam yapılıyor.
Asıl patlağı 1-2 sene içinde bu ülkede mülteciler verecek şimdiden başladılar özerk Hatay filan demeye Hatay bizim demeye. Daha geçen Mardinde, Antepte Türk bayrağını yakmış or.... evlatları, Atatürk büstüne saygısızca hareketler yapanlar mı dersin kadın kızları taciz edip videoya çekenler mi dersin neler neler...

BuminKağan

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,747
4,532
113

Mültecilere yılda şu kadar milyar lira harcıyoruz diye de çıkıp anlatıyor hükümet yetkililer böbürlenerek :) TC insanı çalışıp ar*plara bakıyor neresinden tutsan elinde kalıyor artık ne olacak bu işin sonu bakalım.

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
74,793
40,618
113
daha değişmediyse boşver sonrakinde de değiştirme kral
Kardes isi siyasete dondurmek istemiyorum o yuzden susayim ama bu kotunun iyisi diye dusunuyordum hepten bokunu cikardi skrler ole isi.erbakana vercem oyumu o adama niyeyse inaniyorum babasi iyiydi bnce.asgari ucrete rekor zammi yapmis adamdir kendisi.neyse artik yapicak bisey yok herseyi aigara zammina baglamamak lazim ama dokunuyor iste bu kdr adilik olmaz sanane kardesim icerim icmem ne demek birakin duye zam yapiyoruz gercekten birakmamiz icin yapsan 200 lira yaparsin.cani sikildikca sigaraya zam yapiyor daha yeni zam gelmisti

JustWatch

Bazı şeyler değişmez
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
34,553
19,150
113
Kardes isi siyasete dondurmek istemiyorum o yuzden susayim ama bu kotunun iyisi diye dusunuyordum hepten bokunu cikardi skrler ole isi.erbakana vercem oyumu o adama niyeyse inaniyorum babasi iyiydi bnce.asgari ucrete rekor zammi yapmis adamdir kendisi.neyse artik yapicak bisey yok herseyi aigara zammina baglamamak lazim ama dokunuyor iste bu kdr adilik olmaz sanane kardesim icerim icmem ne demek birakin duye zam yapiyoruz gercekten birakmamiz icin yapsan 200 lira yaparsin.cani sikildikca sigaraya zam yapiyor daha yeni zam gelmisti
En iyisinin anasını skm diye bi laf vardı askerde abi bizim başımıza peygamberin oğlu gelse ertesi gün o da sker

uzman34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
937
308
63
En çok da faiz haram diyen ve maaşının çoğu tekelin vergisiyle ödenen imamlar için yakalım
Moruk burada demek istediğin imamlar haram yiyor demişsin ama o iş öyle değil onlarda nafaka sı için devletten aylık alıyor tamamen helal yanlış cümle kurmuşsun
Detaylara inmiyorum