Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Tefeci Hk.

zamanzaman19

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,360
1,627
113
Selam arkadaşlar yakın bir arkadaşımin bana 150k civarı borcu var yaklaşık 3.5 seneden beri borcu ödemedi yada ödeyemedi diyelim bende parayı istemek durumunda kaldım geçtiğimiz pazartesi günü bana bir arkadaşinin tefeci olduğunu ondan alıp bana vereceğini söyledi bu iş benim başıma bir bela açarmi acaba oldum olası bu adamlardan (tefeci-galerici-vb)uzak durmayı tercih etmisimdir ben bahsettiği tefeci arkadaşını tanımıyorum bir iki defa aynı ortamda bulunduk ama bir muhabbetim falan olmadı

balalo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,732
1,062
113
Gerçekten ihtiyacın yoksa arkadaşını o yola yollama ihtiyacın varsa da o para ortamında bulunma terecilerin sağı solu belli olmaz...
Bırak o kendi alsın sana versin... Aylık yüzde 10 az bir faiz değil

totem344

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
109
41
28
Arkadaşına bu kötülüğü yapma bu devirde 150 bin para değil az az öder sana ama tefeci bir ömür o paranın faizini arkadaşından

umutozbek

Toplam Kazanç: 1.450.000 TL
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
921
606
93
150 bini size 500-600 olarak ödetip üstüne sürekli sizi arayıp taciz edicek muhtemelen silahla tehdite kadar gidicek işin sonu
ailenizi aramaya başlar sonra ama o borç asla bitmez 150 binle bitme imkanı yok o borcun

ŞAH

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,365
5,490
113
Gerçekten çok acil durumların yoksa şayet dost bırak almasın tefe tüfeden parayı arkadaşın.Kendisine vade ver aylık 20-30K öde diye emin ol o paranın hayrı daha çok olur sana.Ağlayanın malı gülene yâr olmaz

zamanzaman19

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,360
1,627
113
Arkadaşlar ben 3-4 seneden beri bekliyorum taksitle öde dedim zorlaniyorsan ona da yanaşmadı tamam tamam hallederiz halledicem öyle böyle 4 yıl geçti nerdeyse ben ona bu parayı verdiğimde 150 bine dandik te olsa bir araba alinabiliyordu bugün paranın değerinin geldiği nokta hepinizin malumu

HaYaTıNsEsİ

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,491
3,964
113
Gerçekten ihtiyacın yoksa arkadaşını o yola yollama ihtiyacın varsa da o para ortamında bulunma terecilerin sağı solu belli olmaz...
Bırak o kendi alsın sana versin... Aylık yüzde 10 az bir faiz değil
Ne %10u kardeş sen sene kaçtasın dost tefe artık %50den aşağı vermiyor

zamanzaman19

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,360
1,627
113
Kardeşim ciddiyim hiç bir tefe %10a vermez aklınız el veriyormu banka bile okadar düşük faizle vermiyor
Banka yüzde 5 faiz alıyor ama yüzde 50 değildir yani benim konu hakkinda bilgim yok ama tamam belki yüzde 10 da değildir ama yüzde 50 ne demek

HaYaTıNsEsİ

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,491
3,964
113
Banka yüzde 5 faiz alıyor ama yüzde 50 değildir yani benim konu hakkinda bilgim yok ama tamam belki yüzde 10 da değildir ama yüzde 50 ne demek
Kardeşim örnek veriyorum 15bin alsa 6 ayda öderim dese 40binden aşağı ödemez geri 1 aylık 150bin alsa 1 ay sonra ödese tmm %10 olmasada %20den aşağı olmaz

HaYaTıNsEsİ

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,491
3,964
113
Siz bu tefe işlerini basitmi zannediyorsunuz %10 derseniz adam size güler

zamanzaman19

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,360
1,627
113
Kardeşim örnek veriyorum 15bin alsa 6 ayda öderim dese 40binden aşağı ödemez geri 1 aylık 150bin alsa 1 ay sonra ödese tmm %10 olmasada %20den aşağı olmaz
Ya dostum doğrudur ben hayatımda ne tefeci gördüm ne para aldım ama yüzde 50 korkunç olur