Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Anket Peki Şu Ana Kadar Neleri Bıraktık Ardımızda

Peki Şu Ana Kadar Neleri Bıraktık Ardımızda

• Kullanılan toplam oy
    52

Freedom_Warrior

T̸e̸c̸r̸ü̸b̸e̸ ̸;̸A̸c̸ı̸n̸ı̸n̸ ̸Ö̸d̸ü̸l̸ü̸d̸ü̸r̸..
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
420
435
63
Ne bırakmadık ki reis
İnsanlığı bıraktık umutları yok ettik, en acısı gençliğimizi verdik be gençliğimizi...

Captain77

Never back down
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,586
560
113
seçeneklerde cok eksik var .
ardımızda kalanları yazmaya ne anket yeter nede msj karakter sayısı :(

dost

• Forum benim evim •
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
67,022
39,561
113
Soruyu okurken kalp krizi geçirecektim . Ardımda bırakamıyorum işte , cehenneme kadar benimle gelecek bi sevgim ve birdaha asla eskisi gibi olamayacağım bi sevdiğim var.

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
Blade Runner veya Upgrade filminde bir sahne vardı. Gelecekte insanlar, gerçek dünya acılarla mücadelelerle dolu olduğu için sanal dünyada yaşamayı tercih ediyorlardı. Örneğin bir adam ailesini kaybetmişse, 7/24 sanal gerçeklik gözlüğü takarak sanki onlar ölmemişler gibi onlarla yaşamayı, gerçek hayatta yaşamaya yeğleyebiliyordu. Filmde bir replik var. Ana karakter yanındakine, bu insanlar neden sanal alemde yaşamayı seçmişler diye soruyor. Yanındaki de çünkü gerçek dünya acı verici diye cevaplıyordu

Bence geleceğin dünyası bu. Sanal alem. Yapay mutluluk

Nakre1986

Donunu DÜŞÜNEn Kahraman olamaZ........
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
115
44
28
Hani adam gider psikologa
Piskolog der seni incitmişler bilmiyorlar
Hayatımı sik..... Ler benimki de o hesap
Cok fena inçitiler bizi

numbrella

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,088
847
113
Hani adam gider psikologa
Piskolog der seni incitmişler bilmiyorlar
Hayatımı sik..... Ler benimki de o hesap
Cok fena inçitiler bizi
Herkes kendine yapıyor bu hayatta bize öyle yaptılar şöyle yaptılar lafları kendini avutma şekli geliyor bana

Redkit1990

Maxwin mi ! Elbet bir gün 🙋
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
8,950
4,839
113
Bir insanın yaptigi hatayı veya başka bir şeyi başka bir kimse ona yapamaz ne ediyorsak kendimize

ezenginer

Basketçi ve Alt
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
11,826
9,264
113
Umutlarım var tabi hayallerimde.... Marmaris te herkezden uzak bir arazi içine prefabrik ev içinde hayvanlar içinde umutlar olan güzel bir yer

SULLY

Summerhouse
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,717
20,243
113
Kimleri yük etmişim ardıma
Kendimle inatlaşıp bağırdım ya
“Rahat niye yok!

Suskun1988

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,181
3,000
113
Ardımızda çok şükür hicbisey bırakmadık. Kendimiz kaldık komple bok çukurunun dibinde

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,645
3,530
113
Herkes kendine yapıyor bu hayatta bize öyle yaptılar şöyle yaptılar lafları kendini avutma şekli geliyor bana
Aynen .Kelimesi kelimesine kanun.Yuzde 99 başımıza ne hal geldiyse kendi tercihlerimiz sebebiyledir. Allah'a, ya da şeytana suç atmanın anlamı yok.Maasi ver slota hunharca, sonra gel 100k borcum oldu , krediler birikti, borçlar gırtlağa dayandı ne yapayım.Cehennemin dibini yap ! Kim dedi sana bunu yapmani, silah zoruylamı ,işkence altında mı yaptirdilar.Hayatınızda ters giden , şikayet ettiğiniz her ne varsa, hepsine yakını ( milliyetiniz, aileniz vs hariç) hep kendi tercihlerimizin sonucu değil mi? Bu neyin şikayeti, Allah sana irade vermedi mi, seçimler sana ait değil mi? Örneğin Camiye de ,kerhaneye de gitme hususunda tercihi kim yapıyor?Bunu gibi milyonlarca konuda cevap hep aynıdır.Ne yaparsan onu biçersin!! Bu kadar basit. Hayat bir muamma değil ki, fizik alemde yasiyoruz

yasyn55

Serius est quam cogitas'
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,369
1,750
113
Çok şey anlatılır da 2 satıra sığmaz yaşadıklarımız.. yolun başında olanlara tavsiyem bu yoldan gitmeyin yolun sonunda olanlara ise diyecek birşeyimiz yok zaten en dipteler .. umarım herşey bir gün çok güzel olur ...

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,645
3,530
113
Elini sobaya sürersen yanar Bu kadar basit bir durum sen bütün maaşını kumarda ye zamanını harman Savur paranı harman Savur ondan sonra o kadar da dua ediyorum ama kabul olmuyor halbuki çok içten ve ağlayarak yalvarıyorum de he bekle kabul olacak

serhatcan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
9,078
3,294
113
Kimi benden çok seversen, onu senden alırım Ve ekler Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yâr bile bir gün el olur Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın. En garibi de budur ya Öldüm der durur, yine de yaşarsın

serhatcan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
9,078
3,294
113
Anlatacak çok şey var aslında. Anlatmaya anlatır insan, ama ne anlatmaya mecal kaldı ne de heves. Zaten anlatınca sesimizi duyan da olmadı.Ne söylersen söyle, söylediğin karşındakinin anladığı kadardır diye. Gönlü kırık insanların suçu iyi olmak mıydı yoksa anlaşılamamak mı bilinmez. Ama yapılan her şeyi yapmasaydın diye çöpe atan insanların olduğu bir dünyada kimseye bir şey anlatmaya lüzum kalmıyor. Bir kez anlatmaya çalışıyor insan ve o yapmasaydın sözünden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmuyor, susmak anlaşılamamaktan daha huzurlu geliyor çünkü