Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Tenis Nadal | Kortlara Dönüp Yarışmak İstiyorum Ancak Roland-Garros ve Avustralya Açık'ı Kazanmayı Beklemiyorum !

Shellac

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
90,160
136,630
113
1696600660225.png

Rafael Nadal, 2024’te dönüş yapmayı planlarken şampiyonluk beklentilerini düşürdü.

Rafael Nadal, sakatlığının ardından gelecek yıl Avustralya Açık veya Roland-Garros’u kazanmak için geri dönme umutlarının çok uzak göründüğünden bahsetti.
37 yaşındaki efsane, bu senenin başındaki Avustralya Açık ikinci turunda Mackenzie McDonald’a kaybettiğinden beri profesyonel tenis oynamadı.

O zamandan beri İspanyol raket, kalça sakatlığının iyileşmesini bekliyor.

2024’ün son sezonu olabileceğini söyleyen Nadal, oynama süresinin az olması nedeniyle 2003’ten bu yana ilk kez ilk 100’ün dışında kaldı.

1696600704453.png

Movistar+’a konuşan Nadal, “Kortlara dönüp yarışmak istiyorum ancak Roland-Garros ve Avustralya Açık’ı kazanmayı beklemiyorum.” dedi.
“İmkansız olmasa da bu çok uzak gibi görünüyor. Teniste her şey çok hızlı değişiyor.”
Nadal, kalça ameliyatı olma kararı ve 2024’te başarmak istedikleri konusunda da açıklamalarda bulundu.
“Geçen yıl Indian Wells’ten bu yana hiç gönül rahatlığı olmadan zor bir buçuk yıl geçirdim. Ameliyat olmadan iyileşmenin yolu yoktu. Uzun süre dinlenerek iyileşmeyecektim. Ameliyat olmaya karar verdim ve ameliyat iyi geçti.”

“2024’te ne yapacağımdan emin değilim. Umudum iki ay içinde nasıl ve nerede olduğumu öğrenmek. Evet, oynayabilirim ama Roland-Garros kazanabilecek durumda değilim. Belki de bir veda turu yapmak isterim.”

1696600738396.png

Bu sezon öncesinde Nadal, 22 Grand Slam zaferiyle erkek tenisçiler içinde en fazla şampiyonluğu olan isimdi ancak Novak Djokovic onu geride bıraktı.
“Yıllardır korttaki en aktif olmayan oyunculardan biriyim. Grand Slam’leri kaçırdım.”

“Djokovic daha başarılı çünkü benden daha fazla oynamasına izin veren bir kondisyona ve fiziğe sahip.”

Rekoru Djokovic’e kaptıran Nadal, “Evet, 22 Grand Slam’le hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Novak bunu daha yoğun bir şekilde yaşıyor. Onun için başaramamak daha büyük bir hayal kırıklığı olurdu. Belki de bu yüzden başardı.” diyerek sözlerini noktaladı.