Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

İnsanlar Şanslı ya da Şanssız Doğmazlar

Emrah1313

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,252
1,322
113
Kendi hayal gücünden kurup yazdığın cümleler için emin ol mu diyorsun. Birçok insan başta islam olmak üzere sapır sapır dinden kopuyorlar. Bunu tastiklemek istiyorsan ramazan geldiğinde dolup taşan restoranlara, lokantalara bakman yeterli olabilir bence. Kendi hayal aleminizde sadece kendinizi tatmin etmeye uğraşıyorsunuz
Sen görmek istediğini görüyorsun birader peki insanların İslama katıldığını neden görmüyorsun? Onlarca yabancı bilim adamları Müslüman oldular emin ol senden benden daha akıllılar. Kabul et dostum İslamın sana yasakladığı şeyler nefsine ağır geliyor. Acizliğini bu kadar belli etme bence

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
Sen görmek istediğini görüyorsun birader peki insanların İslama katıldığını neden görmüyorsun? Onlarca yabancı bilim adamları Müslüman oldular emin ol senden benden daha akıllılar. Kabul et dostum İslamın sana yasakladığı şeyler nefsine ağır geliyor. Acizliğini bu kadar belli etme bence
Biraz daha gayret et. Cenneti garantilemek üzeresin şu an. Bilim dünyasının ezici çoğunluğu da nonteisttir ayrıca. Çok ağır uyduruyorsun. Senin yalanlarınla uğraşamam

Emrah1313

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,252
1,322
113
Biraz daha gayret et. Cenneti garantilemek üzeresin şu an. Bilim dünyasının ezici çoğunluğu da nonteisttir ayrıca. Çok ağır uyduruyorsun. Senin yalanlarınla uğraşamam
Cennete gitmeye çalışmıyorum dostum sadece senin o kalın kafana bazı şeyleri anlatmaya çalışıyorum. Neyse sen nefsini yenmeye çalışma, yaşantına kaldığın yerden devam et

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
Cennete gitmeye çalışmıyorum dostum sadece senin o kalın kafana bazı şeyleri anlatmaya çalışıyorum. Neyse sen nefsini yenmeye çalışma, yaşantına kaldığın yerden devam et
Aynen zeki arkadaş. Sen yoluna ben yoluma. Ama yalanları biraz ufak at. Bilim insanlarının çoğu müslüman oluyor falan dersen insanlar seni pek kaale almaz. Ben neden alıyorum onu da anlayamadım açıkçası. Sidik yarışına döndü iyice

Ayrıca ne ben ne başkası senin inandığın dinin kurallarına göre yaşamak zorunda da değil, inanmak zorunda da değil. Esas sen, ölümden sonraki hiçliği hazmedemediğinden inanıp kendini avutmak kolaylığına gidiyorsun. Ben gerçeklerle mutsuzum. Sana mutluluklar dilerim

Son düzenleme:

Redkit1990

Maxwin mi ! Elbet bir gün 🙋
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
8,950
4,839
113
Ne kadar bilirsen bil anlatacaklarin karşıdakinin anlayabileceği kadardır dost boşver arkadaş değişik biraz

Milito41

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
564
221
43
Bütün insanoğlu bir yaratıcının olduğunu bilir. Bu içgüdüsel bir olaydır. Emin ol ki dünyanın öbür ucunda yaşayanlar bile bir yaratıcının olduğunu biliyorlar. Binlerce farklı dinden olanlar İslamı araştırıp Müslüman oldular. Kendisini yaratan gücün bir öküz olduğuna veya taş parçası olduğuna inananlar ile yaradıcının tek olduğuna ve her şeye güç yettirdiğine inananlar arasında ki tek fark akıl. En basitinden ateist dediğimiz insanlar İslamı senden benden daha iyi biliyor. Yaradılan her insan kendisini ve evreni yaratan bir gücün olduğunu bilir ve araştırır. Araştırma gereği duyarsa tabi
ben müslümandım araştırdım ateist oldum dost

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
Ne kadar bilirsen bil anlatacaklarin karşıdakinin anlayabileceği kadardır dost boşver arkadaş değişik biraz
Ne biliyon hacı sen. Küçüklükten senin beynine çakılan şeyleri burada anlatıyorsun işte sanki kendi öz fikirlerinmiş gibi. Nereden baktığına göre görüşlerin değişir. Size göre ben, nefsime uyduğum için dine inanmama kolaylığını seçiyorum. Bana göre de müslümanlar, kendilerini avutup mutlu olabilmek için inanmak kolaylığına gidiyorlar. Yani sana göre ben, bana göre de sen sabit fikirliyiz.

Ama en azından şunu iyi biliyorum. Sizin gibiler kurmalı robotlar gibidirler. Küçüklükten beyninizin içine hangi din veya ideoloji çakılmışsa ölene kadar onu kendi öz fikriniz yaparsınız. Nereden iyi bildiğimi de söyliyim. Başka dine veya ideolojiye mensup diğer insanlar da böyle çünkü. Yani sen gerçekten Ermeni olsan, Türkler bize soykırım yapmadı diyecek miydin veya köklerin hristiyan olsa rum olsan, hak din islam mı diyecektin. Ateşli bir şekilde hristiyanlığı savuanan ve hak din gören biriyle aranızda hiçbir fark yok aslında. Hepiniz şartlanmış insanlarsınız

Son düzenleme:

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
ben müslümandım araştırdım ateist oldum dost
Boşversene arkadaş fantazi dünyasını yaşıyor işte. Sanki islam şeriatiyle yönetilen ülkelerde, insanların ben inanmıyorum deme özgürlüğü varmış gibi herkes müslüman diyor. Zorbalıkla insanların öz fikirlerini öğrenemezsin

yokdahaneler

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
733
520
93
richard wisamen kimse bu abimiz boş felsefe yapmış insanlar şanslı yada şanssız doğar doğduğun coğrafya bile şanslı yada sanssizliga etki ediyor :D

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
richard wisamen kimse bu abimiz boş felsefe yapmış insanlar şanslı yada şanssız doğar doğduğun coğrafya bile şanslı yada sanssizliga etki ediyor :D
Dünyadaki tüm toplumların bireyleri daha küçük yaşlardayken beyinlerinin içi birtakım din ve ideolojilerle doldurulur. Ağaç yaşken eğilir. Bir çocuğa bir görüşü şırınga edersen, belli bir yaşa gelip büyüdükten sonra da o görüşü devam ettirecektir. Olay bundan ibaret. İnsanların ezici çoğunluğu kurmalı robotlar gibidir ve bunu kendilerine gösterebilmek deveye hendek atlatmaktan daha zor. Hangi din veya ideoloji mensubu olursa olsun

IamKaiserSoze

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
77
23
8
Adam doğuyor Beverley Hills'de bir malikanede. ben doğmuşum Bitlis devlet hastanesinde. Şans yok evet.

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
Sen araştırmadın dostum İslamiyetin şartları sana ağır geldiği için kendini kandırıp acizliğe sığındın. Senin adına üzüldüm
Aga neden şartları zor gelsin. Bu din zaten erkeğe hitap eden bir din. Namaz kılıp oruçta tutarız yani inanacaksak. Onlar sorun değil. Akla mantığa yatmadığından ben şahsen inanmıyorum diyorum sen hala papağan gibi, size dinin vecibeleri zor geldiğinden inanmıyorsunuz diyorsun. Papağan bile 500 kelime biliyor

Emrah1313

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,252
1,322
113
Aga neden şartları zor gelsin. Bu din zaten erkeğe hitap eden bir din. Namaz kılıp oruçta tutarız yani inanacaksak. Onlar sorun değil. Akla mantığa yatmadığından ben şahsen inanmıyorum diyorum sen hala papağan gibi, size dinin vecibeleri zor geldiğinden inanmıyorsunuz diyorsun. Papağan bile 500 kelime biliyor
Aklının ve mantığının olduğunu idrak edememişsin dostum. Aklını kullanmayı Red etmeye devam edeceksen konuyu kapat sen iki kupon yap boşver gerisini

Emrah1313

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,252
1,322
113
İşte bu yüzden Allah cc peygamber efendimize sen ayı ikiye bölsen onlar yine inkar edecekler çünkü onlar kördürler, sağırdırlar, dilsizdirler diyor dostum

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,364
702
113
Aklının ve mantığının olduğunu idrak edememişsin dostum. Aklını kullanmayı Red etmeye devam edeceksen konuyu kapat sen iki kupon yap boşver gerisini
Arkadaş gelmişsin kumar oynanan bir platformda islam mücahitliği yapıyorsun. Düştüğün abuk durumun farkında bile değilsin. Burası senin fantazi dünyan değil. Bunlar herşeyi inakar ediyor diyorsun. Elin hristiyanı da senin için aynı şeyi diyor.

Son düzenleme:

Emrah1313

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,252
1,322
113
Arkadaş gelmişsin kumar oynanan bir platformda islam mücahitliği yapıyorsun. Düştüğün abuk durumun farkında bile değilsin. Burası senin fantazi dünyan değil. Bunlar herşeyi inakar ediyor diyorsun. Elin hristiyanı da senin için aynı şeyi diyor
Tamam