Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Voleybol Gizem Örge: Kadınlara Kız Çocuklarına İlham Verdik

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,615
56,346
113
1709888383794.png

Gizem Örge, Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki Çamlıca Mahallesi'nde bulunan Harzemşahlar İlkokulu'ndaki sınıfında Anadolu Ajansına açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe Opet'in Vodafone Sultanlar Ligi'nde Ankara'da PTT ile oynadığı maç için başkente gelen ve kamptan kısa süre izin alarak mahallesini, ailesini, okulunu ziyaret eden Gizem'e, voleybol topunu ilk kez eline aldığı Harzemşahlar İlkokulu'nda sürpriz bir karşılama yapıldı.

Kendisini örnek alan çocukların ve ailelerinin sevgi gösterisinden çok etkilenen ve "Benim için çok gurur verici bir andı." diyen 30 yaşındaki başarılı sporcu şöyle konuştu:
"Mahalleye her geldiğimde okulumun önünden geçerken nostalji yaşıyorum. Okulumun içine uzun yıllardır girmiyordum. Şimdi anılarım canlandı. Voleybola başladığım yer Harzemşahlar İlkokulu'nun bahçesidir. Manşet almayı, servis atmayı mahallede öğrendim. Çok keyifli bir çocukluktu. Bu dönemde sokakta büyüme şansı bulamayan çocuklar için üzülüyorum. Biz şanslı bir jenerasyonduk. Hacı amcamız vardı, akşamüzeri gelip voleybol filesi kurardı. O olmadığı zamanda da mahallenin gençleri bu görevi üstlenirdi. Her akşam 6'ya 6 gerçek voleybol maçı yapardık. Çok küçüktüm, birisi çıksa da yerine beni alsalar diye beklerdim."
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kız çocuklarına da seslenen Gizem, "Voleybol benim için çocuklukta sadece bir oyundu. Oynarken çok keyif aldığım bir şeydi ve hayalim gerçekleşti. Hayalimin peşinden gitmekten hiç vazgeçmedim. Voleybol hayalime hayat verdi. Kız çocuklarına en büyük tavsiyem, hayallerinin peşinden gitmeyi bırakmasınlar." diye konuştu.

Mahallelinin Gururu

Türkiye'nin gururu olan Gizem Örge'ye mahalle sakinleri de ayrı bir sevgi gösteriyor.
Mahallelinin kendisine ilgisinden mutlu olan Gizem, "Çok keyifli. Kadın Voleybol Milli Takımımızda başardıklarımızla tüm Türkiye'nin gururu olduk, kadınlara, kız çocuklarına ilham verdik. Bu çok kıymetli. Onlara hayallerinin peşinden gitme gücünü gösterdik. Pek çok kız çocuğuna 'Ben de Gizem ablam, Eda ablam gibi olabilirim' inancını verdik. Kazandığımız kupalardan daha fazlasını başardık. Sporda yeni bir çağ başlattık. Spor okulları kayıtları bizim şampiyonluktan sonra resmen patladı. 'Sporla ne olacak?' diyen ailelerin bakış açılarını da değiştirdik. Çocukken bir fotoğrafım var, üzerimde Fenerbahçe forması, okulun bahçesinde voleybol oynuyorum. O fotoğrafı sosyal medyaya koysam beni tanıyamazlar." ifadelerini kullandı.